Бербатов донесе успех на Монако

Бербатов донесе успех на Монако  | StandartNews.com

Лил. Димитър Бербатов вкара единственото попадение за Монако за успеха с 1:0 над Лил в двубоя от 22-ия кръг на френската Лига 1. Българинът започна като титуляр, а в 57-ата минута засече с глава центриране в наказателното поле, за да вкара шестия си гол в шампионата от началото на кампанията.

Малко преди това българинът бе изведен очи в очи с противниковия вратар, но съдийската бригада отсъди спорна засада при подаването към бившия национал на България. В 75-ата минута преди да бъде сменен Бербатов имаше нова добра възможност да вкара втори гол, но ударът му от воле мина покрай вратата. Българинът бе заменен в 82-ата минута.

Домакините от Лил успяха да вкарат изравнително попадение в 79-ата минута, но то бе правилно отменено заради засада, след като намиращия се зад отбраната на "монегаските" Сидибе довкара така или иначе влизащата топка във вратата на Субашич.

След успеха Монако заема 5-ото място в класирането с актив от 39 точки, а Лил е 12-ти с актив от 27.