Български футболист завърши сезона в Англия с 14-ти гол

Български футболист завърши сезона в Англия с 14-ти гол | StandartNews.com

Талантливият български нападател Преслав Боруков завърши състезателния сезон с гол за тима до 23 г на "Шефилд Уензди".

Софиянецът се разписа за 1:0 в четвъртата минута срещу "Бърнли". Пет минути по-късно той уцели и напречната греда. Още до почивката обаче гостите обърнаха резултата до 1:2. Въпреки силната игра тимът на Боруков не успя да вкара нов гол.

В крайното класиране на Северната група на отборите до 23 г "Шефилд Уензди" остана след "Болтън" и "Нотингам". Тимът на Боруков е трети, като "Нотингам" ги изпреварва само по голова разлика. Така "Шефилд" не успя да се класира за плейофите.

Боруков пък завърши сезона с 8 гола за тима на "Шефилд" до 18 г и 5 за този до 23 г. Отделно нападателят се разписа веднъж и за националите до 18 г., или общо 14 гола за сезона.