"Арсенал" нокаутира "Лестър" в края

"Арсенал" нокаутира "Лестър" в края | StandartNews.com

Отборът на "Арсенал" успя да победи с 2:1 лидера в класирането "Лестър" след невероятна драма в края на "Емиратс". В 45-ата минута Джейми Варди даде преднина на гостите от дузпа, а в 70ата любимецът на феновете на "артилеристите" Тио Уолкът изравни след елегантна асистенция на Оливие Жиру с глава. Драмата обаче тепърва предстоеше. В петата минута на добавеното време Дани Уелбек успя да отбележи и да донесе победата на домакините от Лондон.

„Лисиците" останаха с човек по-малко в 54-ата минута, което до голяма степен предреши срещата.

Стартови състави:

"Арсенал": Чех, Бейерин, Мертезакер, Кошчелни, Монреал, Коклен, Рамзи, Окслейд-Чембърлейн, Йозил, Санчес, Жиру.

"Лестър": Шмайхел, Симпсън, Морган, Хут, Фукс, Марез, Канте, Дринкуотър, Олбрайтън, Оказаки, Варди.

След тази победа "топчиите" успяха да съкратят преднината на "лисиците" само на 2 точки. До края на първенството остават 12 мача.

Следващият мач на "Арсенал" е срещу "Манчестър Юнайтед" на "Олд Трафорд", а "Лестър" е домакин на "Норич".