Венелина Венева трета на „Руска зима"

Венелина Венева трета на „Руска зима" | StandartNews.com

Москва. Националката по лека атлетика Венелина Венева-Матеева откри сезона с трето място на силния турнир от сериите на ИААФ "Руска зима" в Москва.

Българката постигна 190 см за класирането си. Тя направи три успешни опита съответно на 180 см, на 185 см и на 190 см, а след това отпадна на 194 см. Победата с постижение номер 1 в световната рантглиста, рекорд на Полша от 201 см е Камила Лицвинко (Пол).

Полякинята победи звездата на руската атлетика Мария Кучина, която остана със 199 см. Карин Околие и Йорданка Иванова направиха първите си стартове за сезона във Виена. Околие подобри личния си рекорд във вече неофициалната дисциплина в зала – 200 м.

Тя спря хронометъра на 24.64 сек и се нареди шеста в крайното класиране. Най-бързото постижение в едната обиколка снощи беше 23.47 сек на Мая Михалинек (Слвн). Иванова се състезава на 60 м, където не успя да се класира за финалното бягане със 7.92 сек. Михалинек беше №1 и в късия спринт с личен рекорд от 7.26 сек.