Нико Розберг пак покори Монако

Нико Розберг пак покори Монако | StandartNews.com

Роналдо на кадем за Розберг във Ф1

Звездата на "Реал" М Кристиано Роналдо донесе късмет на германеца Нико Розберг. След последния мач за сезона в Испания, португалската звезда се покри от критиците в Монте Карло, където гледа състезанието за голямата награда на Монако във Формула 1.

Розберг триумфира след страхотна драма. Пилотът на "Мерцедес" се възползва от грешка на Хамилтън. Британецът водеше до 65-ата обиколка, когато се появи кола за сигурност. След това грешка в изчисленията на механиците го накараха да влезе в бокса и Люис се свлече чак до трето място.

Така Розберг спечели за трети пореден път в Монако. Така той се нареди до легендите Греъм Хил, Ален Прост и Айртон Сена. Втори завърши Себастиян Фетел с "Ферари".

В генералното класиране при пилотите Хамилтън все още води със 126 точки. Розберг обаче е втори със 116. На трето място е Фетел с 98.