Михайлова и Мустафа с исторически титли в Сапарева баня

Михайлова и Мустафа с исторически титли в Сапарева баня | StandartNews.com

Шабан Мустафа („Сунгурларе") и Милка Михайлова („Дунав" – Русе) влязохо в историята на леката ни атлетика, като първите държавни шампиони по планинско бягане на дълга дистанция (изкачване и спускане). По живописното 31.7 километрово трасе в Сапарева баня Мустафа спечели титлата с 2:41:02 ч, а при жените Михайлова завоюва златото с 3:13:55 ч. Първенството в Сапарева баня бе за мъже, жени, юноши и девойки старша възраст и се проведе на трасето около курорта Паничище в Рила планина.

На основната дистанция при мъжете от 13.1 км (само изкачване) най-бърз бе Кирил Николов („Браун тим" – Велико Търново) с 1:11:27 ч, който завърши на минута пред Стоян Тевекелев („Локомотив" – Дряново) 1:12:26 ч. Бронзът остана за Димчо Мицов („Сапарева баня"), който изкачи разстоянието за 1:14:47 ч.

ри жените на 7.3 км Антония Маринова („Атлетик" – София) финишира шампионски за 48:40 мин. пред Маринела Нинена („Локомотив" – Дряново) 49:34 мин. и Мая Недялкова (СК „Младост 2012" – Благоевград) 49:58 мин.

Георги Гергов („Стратеш Атлетик" – Ловеч) бе убедителен на 7.3 км при юношите с 44:48. Борба за второто място имаше между Иво Балабанов („Джордан" – Благоевград) 45:21 мин. и Йоан Филипов („Стратеш Атлетик" – Ловеч) 45:22 мин.

Диляна Минкина („Средногорски атлет" – Пирдоп) не срещна съпротива от другите атлетки при девойките и с 27:03 мин. триумфира убедително с почти 4 минути преднина пред Любомира Пехливанска (СК „Сапарева баня") 31:01 мин. и Цветелина Станчева („Локомотив" – Дряново) 32:09 мин.

Призьорите бяха наградени от Диян Драшков, спортен директор на БФЛА (на снимката).