Григоров/Миленков спечелиха V кръг на Hyundai Racing Trophy

Григоров/Миленков спечелиха V кръг на Hyundai Racing Trophy | StandartNews.com

Четирите екипажа на Hyundai Racing Trophy финишираха успешно изключително тежкото и трудно рали „Сърбия". Григор Григоров/Даниел Миленков спечели пети кръг на едномарковия шампионат Hyundai Racing Trophy с общо време 01:54:40.4. Втори остана Симеон Симеонов/Димитър Спасов с време 02:05:18,3, а трети - Мирослав Ангелов/Недялко Сивов – 02:09:34.1. Четвъртият екипаж на Hyundai Racing Trophy, участвал в състезанието - Христо Геров/Йордан Йорданов завърши четвърти с време 02:14:50.0

В генералното класиране на рали „Сърбия", Григоров/Миленков финишираха с девето време. По време на втория състезателен ден на рали „Сърбия", тежки инциденти в два от етапите доведоха до прекъсването на състезателни отсечки.

Големите награди - парични чекове на стойност 2000 лв., 1000 лв. и 500 лв. връчи Николай Парасков – търговски представител на Тотал България. С купи за първо, второ и трето място награди Стефан Митов – национален директор продажби на „Индустриал Комерс".

Симеонов/Спасов започна втория ден от състезанието по системата ре-старт и получи наказание от 10 минути. Въпреки това, общото му време беше по-добро от това на Геров и Ангелов, които в предпоследната отсечка в събота загубиха много време да сменят гуми в етапа и да финишират с повредено окачване. Григоров завърши последната съботна отсечка по джанта със силно повредено окачване, но не загуби толкова време и остана на първо място.

За втория ден на състезанието екипажите бяха готови да стартират след като всички коли бяха ремонтирани. Първият състезателен етап за деня – SS7 Duboko rev 1 беше отменен заради инцидент с лидера във временното класиране Рашид Ал Кетби/Карина Хеперле. Всички екипажи, които не стартираха състезателния етап получиха служебно време по решение на спортните комисари – 06:35,9. Служебното време се определя спрямо последния състезател, успял да финишира успешно отсечката преди прекъсването й.

Вторият етап за деня – SS8 Golden Rev 1 също бе прекъснат заради тежък инцидент със сръбски екипаж. Катастрофата се случи на много коварен участък, който в завоя си има скрит сред тревата дънер. В събота на същото място три от екипажите на Hyundai Racing Trophy удариха състезателните си автомобили, спукаха гуми и почти откъснаха окачването на колите си. Благодарение на бързата реакция на механиците на едномарковия шампионат, състезателите на Hyundai Racing Trophy успяха да продължат участието си в рали „Сърбия" днес. В тази отсечка на всички екипажи им бе назначено служебно време от спортните комисари – 21:38,5.

Третият състезателен етап – SS9 Duboko rev 2 също бе отменен от организаторите на състезанието заради присъствието на много публика по отсечките. Четирите екипажат на Hyundai Racing Trophy не стартираха отсечката преди да бъде отменена и всички състезатели получиха служебно време – 06:34,6.

Състезателен етап SS10 – Golden Rev 2 бе отменен заради съображения за сигурност.

Последният кръг на едномарковия шампионат Hyundai Racing Trophy ще се проведе на рали „Стари Столици" (8-9 октомври) в Шумен.