Бонева със злато от Световната купа в Баку

Бонева със злато от Световната купа в Баку | StandartNews.com

Единствената българка с квота в спортната стрелба за олимпиадата в Рио Антоанета Бонева спечели днес златен медал от Световната купа в Баку. 30-годишната състезателка завърши като №1 в дисцпилината 25 метра пистолет.

Бонева влезе на финала със седми резултат – 582 т. В елиминациите тя си проправи път до финала, където победи Анна Коракаки (Гър) със 7:5. Преди година по време на първите европейски игри в Баку Антоанета спечели сребро (на снимката) на 25 м пистолет.

Отличието на Бонева днес е поредната силна заявка от нея за запомнящо се представяне на олимпиадата в Рио през август. На състезанието в Баку участваше и двукратната олимпийска шампионка по спортна стрелба и настоящ председател на федерацията Мария Гроздева. Тя обаче не успя да премине квалификациите и завърши 17-о място с 577 т.