Белята боксира за злато на Мондиала

Белята боксира за злато на Мондиала | StandartNews.com

Благой Найденов - Белята ще гони златния медал в кат. до 81 кг на световното първенство по бокс за младежи в София.

На 1/2-финалите софиянецът се справи с арменеца Нарек Манасян като спечели по точки с единодушното решение на съдиите - 3:0. В битка за трофея състезателят на "Славия" ще се изправи срещу Вадим Казаков от Казахстан.

Преди месец Найденов загуби от него на финала на турнира в Брандербург и сега има да си връща. "Тогава съдиите грубо ме ощетиха, така че сега ще видим кой е по-добър", закани се Белята. Бронзово отличие донесе на страната ни Душко Благовестов. При 56-килограмовите той загуби по точки от кубинеца Хавиер Ибанес и това го лиши от шанса да излезе на ринга за титлата в "Арена Армеец". След края на двубоя варненецът бе видимо разстроен и разочарован, зави главата си с кърпата и не пожела да коментира поражението.

Президентът на Международната боксова асоциация (AIBA) и член на Изпълнителното бюро на МОК д-р Чинг-Куо Ву е новият доктор хонорис кауза на Национална спортна академия "Васил Левски". Церемонията се състоя днес в присъствието на посланика на КНР Н. Пр. Уей Дзингхуа.