Анев спринтира шести в Словакия

Анев спринтира шести в Словакия | StandartNews.com

Красимир Анев продължава с добрите си изяви в биатлона и завърши на шесто място в спринта на 10 км. за мъже за Купата на Международната федерация (ИБУ). Родният представител свали всичките 10 мишени и финишира с време 24:23,9 мин. на състезанието в Брезно-Осърбле (Словакия). Победител стана Едуард Латипов от Русия, който бе с 39,5 сек. по-бърз от нашенеца. Чехът Ярослав Соукуп остана втори, а третото място отиде при Руслан Ткаленко (Укр). Други двама българи също взеха участие в надпреварата. Димитър Парталов приключи на 38-а позиция, а Владимир Оряшков завърши 87-и от общо 97 финиширали.

Българската щафета по биатлон остана на 11-о място на 7,5 км. за СК в Преск. Михаил Клечеров, Димитър Герджиков, Владимир Илиев и Антон Синапов финишираха с време 1:15:58,2 часа. Първи се класираха Норвегия, които финишираха с 3:48,4 мин преди родните представители. Най-добре за нашенците се представи Илиев, който не допусна грешка в стрелбата. Синапов и Клечеров пропуснаха две от мишените. Герджиков не успя да уцели седем от тях, което се оказа основната причина да не влезем в десетката.