Станимира Петрова спечели купа „Странджа"

Станимира Петрова спечели купа „Странджа"  | StandartNews.com

Световната шампионка по бокс Станимира Петрова спечели купа „Странджа" при жените, след като стана първа в кат. до 54 кг на турнира по бокс, който се провежда в столичната зала „Универсиада". Освен нея титлата в кат. до 51 кг извоюва Стойка Петрова, а Светлана Каменова остана със сребро при 60-килограмовите, пише "Гонг".

Първа на ринга от нашите днес се качи европейската ни шампионка Стойка Петрова срещу втората от олимпиадата в Лондон 2012 г. Рен Канкан от Китай. Българката изнесе много добър мач, в който превъзхождаше именитата си съперничка във всичко и заслужи единодушното решение на съдиите в своя полза – 3:0 (39:37, 40:36, 39:37).

Радослав Панталеев пък спечели титлата в категория до 81 кг от 66-ия международен боксов турнир за купа „Странджа". Младият българин стигна до златото без игра във финалния мач, след като съперникът му Елшод Разулов от Узбекистан се отказа от участие заради контузия.

Финалите при мъжете започват от 17:30 ч. в зала „Универсиада".