България с 3 титли от втория ден на Балканиадата

България с 3 титли от втория ден на Балканиадата | StandartNews.com

Стара Загора. Българските атлети спечелиха 3 титли от втория ден на 66-ата Балканиада, която се провежда в Стара Загора. Пред 2000 зрители на ст. „Берое" първото злато за националите ни спечели лекуващата контузия Ваня Стамболова. Варненката, която лекува контузия повече от месец финишира първа на 400 м с препятствия с 56,21 сек. За Ваня това бе първи успех след пауза от 47 дни. З

последно тя победи на 12-и юни в Хуелва с 54,77 сек. В събота Ваня остана трета на 400 м. На 200 м златото е за Петър Кременски. Той завърши убедително първи с 20,79 сек. Радослава Мавродиева спечели третата титла за България. Тя тласна гюлето на недостижимите за останалите 18,08 м.

Сребърни медали взеха Габриела Лалева на 200 м с 23,91 сек и Мирела Демирева на скок височина със 192 см. Втори завършиха още Мартин Арнаудов на 110 м с преп. с 13,93 сек и Златозар Атанасов на троен скок с 16,65 м. На копие 41-годишната национална рекордьорка на копие Христина Георгиева взе бронзовия медал. Росен Карамфилов завърши трети на диск с 57,07 м. Българските атлети завършиха Балканиадата с 9 титли, 9 сребърни медала и 3 бронзови. В генералното класиране при жените на първо място е Румъния с 202 т, пред България – 195 т. и Турция – 187 т.

При мъжете отборната надпревара бе спечелена от Турци, - 192 т, пред Румъния – 187 и България - 181. Купите на призьорите в отборното бяха връчени от президента на Асоциацията на балканските атлетически федерации (АБАФ) Добромир Карамаринов и Иван Колев председател на АК „Берое".