ЦСКА грабна Купата на България

ЦСКА грабна Купата на България | StandartNews.com

ЦСКА грабна Купата на България след като победи "Монтана" с 1:0 във финала на турнира. Двубоят бе на националния стадион "Васил Левски", пред близо 35 000 зрители.

Борис Галчев центрира в наказателното поле на "Монтана" през първото полувреме. Ангел Грънчов отклони топката към Станислав Маламов, който вкара единствения гол (12-ата минута).

Момчил Цветанов можеше да удвои преднината за ЦСКА, но пропусна.

В 27-ата минута Асен Георгиев за малко да си вкара автогол. Йордан Тодоров опита да изчисти топката от наказателното поле на "Монтана". Тя обаче се удари у Асен Георгиев и мина над вратата.

В 71-ата минута отново Маламов имаше добра възможност за ЦСКА, но Василев спаси. В 75-ата минута гол за "Монтана" на Станислав Ганчев бе отменен заради засада.

Двубоят премина под засилени мерки за сигурност.

ЦСКА печели състезанието за 20-ти път. "Армейците" записаха 40 победи и 1 равенство от началото на сезона до момента.