НА ЖИВО: Победа! България - Холандия 2:0

Да стоим на земята, призова Хубчев

НА ЖИВО: Победа! България - Холандия 2:0 | StandartNews.com

Спас Делев: Като колектив нещата се получават. Този мач ще го запомня, но не и заради тези два гола. Те са заслуга и на останалите. Да забравм тази вечер и да мислим за Беларус.

Николай Михайлов: Тази победа е за Владо Стоянов. Благодаря на всички, които ни подкрепиха. Хубава победа. Преди една година бях без отбор и гледах такива мачове по телевизора.

Петър Хубчев: Доволен съм, тактически стояхме много добре, но се виждат и слабости. Физически не сме на много добро ниво. Само такива мачове ще върнат публиката. Тя през цялото време ни подкрепяше. Но да стоим на земята. Битката и да стоим здраво като отбор, защото идват много мачове.

България затвърди традицията и не се даде на Холандия - 2:0

52 минута - Михайлов спаси удар на Клаасен.

Началото на второто полувреме. Холандия извади издънката Лигт.

България води 2:0 след първите 45 минути на Холандия. Герой до момента е Спас Делев, който вкара и двете попадения. По същото време Франция се мъчи като гост на Люксембург - 2:1.

--------------------------------------------------------------------------------------------

44 минута - Баст Дост направи фрапантен пропуск за наш късмет.

20 минута - Делев с удар извън наказателното поле изненада Зут. 2:0 за България!

5 минута - 1:0 за България! Дебютантът за Холандия Де Лигт допусна топката да го прехвърли и Делев се възползва. Това бе първото попадение за Спас в националния отбор.

Вдруг мач от групата Швеция разби Беларус с 4:0

Съставите:

България: 13.Николай Михайлов, 2.Страхил Попов, 15. Васил Божиков, 4. Борислав Чорбаджийски, 3. Петър Занев, 6. Симеон Славчев, 7. Георги Костадинов, 11. Станислав Манолев, 20. Александър Тонев, 10. Ивелин Попов, 9. Спас Делев
Селекционер: П. Хубчев

Холандия: 1.Йерун Зут; 2.Рик Карсдорп, 3. Матийс Де Лигт, 4.Мартинс Инди, 5.Дейли Блинд; 6.Кевин Строотман, 7. Куинси Промес, 8.Жоржиньо Вайналдум; 10. Дейви Клаасен, 9. Бас Дост, 11.Ариен Робен
Селекционер: Д. Блинд

Съдия: Уилям Калъм (Шотландия)