На почивката: "Левски" води на "Литекс"

На почивката: "Левски" води на "Литекс" | StandartNews.com

Ловеч. След 45 минути игра "Левски" води с 1:0 на "Литекс" в първия мач от 23-ия кръг на А група. Единственото попадение до този момент на Градския стадион в Ловеч бе дело на Гари Родригес.

Срещата започна по-добре за домакините, но пропуски направиха Георги Миланов, Исмаил Иса и Ванжер.

В крайна сметка обаче, "сините" откриха резултата в 29-а минута, когато Кристовао Рамос подаде добре към Родригес, а последният вкара.

Много добра възможност имаше "Левски" да удвои преднината си в 36-а минута. Илиян Йорданов центрира от пряк свободен удар в наказателното поле на ловчанлии, където с глава силно стреля Жоао Силва, но ударът му бе спасен от Илко Пиргов.

Стартовите състави на двата тима:

Литекс: Пиргов, Недялков, Божиков, Славчев, Ванжер, Иса, Ваюши, Попов, Г. Миланов, И. Миланов, Цветков

Резерви: Александров, Динчев, Колев, Жуниор, Десподов, Костадинов, Цветанов

Левски: Илиев, Мюлдер, Ели, Д. Димов, Пинто, Велев, Силва, Йовов, Йорданов, Родригес, Рамос

Резерви: Иванов, Ангелов, Старокин, Прохазка, Везалов, Вутов, Милиев