"Лудогорец" изпусна "Звезда" в Разград

"Лудогорец" изпусна "Звезда" в Разград | StandartNews.com

Българският шампион ще гони успех в Сърбия след 2:2 в първия мач

Първият двубой от третия предварителен кръг на Шампионската лига, между Лудогорец и Цървена звезда, завърши без победител - 2:2. Двата отбора си разделиха по едно полувреме, като "звездашите" ще имат леко предимство на реванша, заради двата отбелязани гола на "Лудогорец арена"

Лудогорец беше по-активният отбор през цялата първа част и заслужено поведе в резултата в 43-та минута след индивидуален пробив на Джонатан Кафу, пише bTV. Той пое топката, премина трима защитници и вратаря на Звезда и я прати в мрежата- 1:0.

Второто полувреме започна по възможно най-лошия начин за българския шампион. Капитанът на сърбите- Александър Катай бе изведен от десния бек Цветкович, направи пробив по крилото, навлезе сам в наказателното поле и с премерен удар в долния десен ъгъл на Стоянов го матира - 1:1.

В 66-та минута Гелор Канга попари домакинските привърженици със страхотен удар извън наказателното поле, който влетя в сглобката на вратата на "орлите" - 1:2.

Лудогорец заигра с двама нападатели, две крила и един атакуващ халф и това даде резултат. В 76-та минута резервата Клаудиу Кешеру бе изведен след пряк свободен удар от сънародника си Козмин Моци и с плътен удар по земя прати топката във вратата на сръбския шампион - 2:2.

Реваншът е на 2 август от 20:30 на стадион "Мала Маракана".