"Локо" София победи ЦСКА в игра на нерви

"Локо" София победи ЦСКА в игра на нерви | StandartNews.com

"Локомотив" (София) победи ЦСКА с 2:0. Двубоят от 20-ия кръг на "А" група бе същинска игра на нерви, при която "червените останаха" с двама по-малко.

Домакините поискаха дузпа след шут на Ливраменто още през първата минута на срещата. Реферът Георги Кабаков обаче сметна, че няма игра с ръка на "червен" бранител. След това ЦСКА доминираше на терена за около 15 минути, футболистите на "Локо" Сф. също имаха някои атаки, но те завършиха безуспешно.

Столичните железничари за малко да стигнат до пападение в 26-ата минута. Романов проби по лявото крило и подаде към Том, който стреля в аут. Шест минути по-късно ЦСКА отправи първи удар към вратата на домакините, Маркиньос изпълни фаул от над 25 метра, но вратарят на "Локомотив" успя да улови топката.

Армейците останаха с човек по-малко в 40-ата минута армейците останаха с 10 човека. Тогава Луис Соарес получи директен червен картон за удар без топка срещу Йордан Тодоров. Това ядоса наставника на ЦСКА Стойчо Младенов. Малко по-късно Тончи Кукоч бе заменен от Апостол Попов.

На почивката Емил Гъргоров смени Ливраменто. Така току що влезлият в играта центрира топката към Преслав Йорданов, който след изстрел с глава не остави шанс на Якуб Дивиш и вкара гол в 53-ата минута. Пет минути по-късно "червените" имаха шанс да изравнят, но не успяха.

Малко преди 65-ата минута бяха отсъдени два корнера в полза на "Локомотив". Това разгневи феновете на ЦСКА. В 78-ата минута "червените" останаха с 9 човека. Това стана след като Апостол Попов, който фаулира Даниел Генов, получи втори жълт картон и съответно червен. Железничарите вкараха второто си попадение пет минути по-късно. Този път точен бе Романов, който след подаване на Елтон вкара на празна врата.

Орлин Старокин направи дебют за "Локомотив, той бе титуляр и игра цял мач.

Двубоят мина под засилен зрителски интерес. Най-много бяха феновете на ЦСКА, които минути преди мача изкупиха близо 2 500 билети. Заради това се наложи да бъде донесена втора партида. Голяма част от феновете на "Локо" запълниха сектор "А" на стадиона.