"Локо Сф" вгорчи юбилея на "Славия" с 1:0

"Локо Сф" вгорчи юбилея на  "Славия" с 1:0    | StandartNews.com

Своге. "Локо" (Сф) победи "Славия" с 1:0 в малкото софийско дерби от 21-ия кръг на А група. Двубоят в Своге бе белязан от интересни ситуации с треньорите на двата отбора.

Малко преди да падне единственото попадение в мача Емил Велев бе изгонен от главния рефер Никола Попов след като оспори бурно негово решение. Кокала протестираше, след като арбитърът спря добра атака за символични домакини заради фаул.

През първото полувреме пък наставникът на "белите" Велислав Вуцов получи медицинска помощ, тъй като му прилоша. Малко след това специалистът се почувства по-добре и продължи да ръководи отбора си.

Единственият гол в мача падна в 87-а минута. След добро взаимодействие между Том и Румен Трифонов, защитникът центрира остро към Антонио Павлов, а нападателят от няколко метра вкара.

Поражението развали отбелязването на 100-годишнината от създаването на "Славия", което се състоя по-рано във вторник. Преди началото на мача пък навременната намеса на полицията успокои страстите на Градския стадион в Своге и предотврати сблъсък между двете агитки.

Във временното класиране "Локо Сф" зае 11-о място с 20 точки, на 3 точки над зоната на изпадащите. "Славия" пък остана на 8-ма позиция с 26и. Останалите двубои от кръга ще се играят в сряда и четвъртък.