Локо Сф би Ботев Пд в нервен мач

Локо Сф би Ботев Пд в нервен мач  | StandartNews.com

София. Локомотив София победи с 3:1 Ботев Пловдив на стадиона в квартал "Надежда" в двубоя от 12-ия кръг на А група. Двубоят бе съпътстван от много нерви, а към края на първото полувреме част от гостуващата агитка нахлу на терена.

Иво Иванов (14') и Евертон Джилио Том (29') и Владислав Романов (79') се разписаха за "червено-черните", а Цветелин Чунчуков върна едно попадение в 68-ата минута.

Най-неприятната сцена в мача се разрази малко след 38-ата минута. "Канарчетата" имаха претенции към някои реферски отсъждания, а именно в 38-ата минута, претендираха и за дузпа. Малко след тази ситуация, фенове на пловдивчани нахлуха на пистата на терена, афектирани от случилото се. След намесата на стюардите, на наставника на гостите Велислав Вуцов, и нападателя на тима Иван Цветков, запалянковците се успокоиха.

Така със спечелените три точки Локо Сф е на 5-о място в таблицата с 20 точки, а Ботев е 7-и с 18.