"Левски" сефтоса новите екипи с категоричен успех

"Левски" сефтоса новите екипи с категоричен успех | StandartNews.com

Антонио Аниете изпревари Мартин Камбуров за върха при голмайсторите

"Левски" приключи сезона в А група с категорична победа. На "Георги Аспарухов" "сините" победиха с 6:0 "Марек" в мач от последния кръг в елита. Селекцията на Стойчо Стоев сефтоса новите екипи за следващата кампания при успеха над дупничани, който идва преди финала за Купата на България в събота.

Силен мач са домакините записа Божидар Краев, който реализира хеттрик. Младокът бе точен в 32-ата, 40-ата и 58-ата минути. Влезлият като резерва Антонио Аниете вкара още два гола - в 84-ата и 89-ата минути и със своите 14 гола измести Мартин Камбуров от върха при голмайсторите в А група. Камбуров остана с 13 попадения, след като не успя да се разпише при успеха с 2:1 над "Черно море" по-рано днес. Едно попадение добави Борислав Цонев (51', от дузпа).

В събота "Левски" ще се изправи именно срещу варненци във финала за Купата. Двубоят е на стадион "Лазур" в Бургас.

В класирането в А група "сините" приключват сезона на 7-а позиция с 56 точки, а "Марек" изпада, след като остана на 11-о място с 20 точки.