Класика на "Лудогорец" постави БАТЕ на колене

Класика на "Лудогорец" постави БАТЕ на колене | StandartNews.com

"Лудогорец" постигна класическа победа с 3:0 срещу БАТЕ Борисов в последната си контрола от подготвителния лагер на отбора в Ангалия. Разградчани доминираха над своя съперник, като можеха да постигнат и по-убедителна победа, предаде Гонг.

"Лудогорец" поведе в резултата в 19-та минута, когато Вандерсон направи добър рейд, след което с удар от границата на наказателното поле на БАТЕ изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата на Черник.

Владислав Стоянов се прояви сигурно в 30-та минута, когато отрази удар на Пик.

БАТЕ имаше невероятна възможност да изравни резултата в 35-та минута, когато Карнитски бе изведен на добра позиция и той стреля, но встрани от десния стълб на вратата на Владислав Стоянов.

Владислав Стоянов отрази нов опасен удар на Картински в 53-та минута.

Лудогорец удвои своята преднина в 56-та минута, когато Вандерсон получи отличен извеждащ пас и изскочи сам срещу вратаря на БАТЕ, а след това го преодоля и вкара в опразнената врата. Футболистите на БАТЕ имаха претенции за засада, които съдията не уважи.

Футболистите на двата отбора се спречкаха в 70-та минута, когато Натанаел удари плесница на Антилевски. Съдията показа директни червени картони и на двамата футболисти, но и двата отбора завършиха в пълни състави, тъй като изгонените играчи бяха заменени.

Лудогорец реализира трети гол в 75-та минута, когато Вандерсон с много добър пас намери Джонатан Кафу в наказателното поле на БАТЕ, а бразилецът не пропусна да вкара за 3:0 и да оформи крайния резултат в срещата.

Лудогорец: 21. Владислав Стоянов – 25. Йордан Минев, 27. Козмин Моци, 55. Георги Терзиев (46' - 37. Венцислав Керчев), 6. Натанаел (71' - 77. Витиня) – 18. Светослав Дяков, 8. Лукас Саша (46' - 12. Абел Анисе) – 22. Джонатан Кафу (85' - 7. Михаил Александров), 84. Марселиньо, 88. Вандерсон – 11. Жуниор Кишада (резерви: 1. Милан Борян, 16. Браян Ангуло, 3. Тейнур Марем, 19. Александър Василев, 30. Андрей Препелица, 92. Джоди Лукоки, 17. Цветелин Чунчуков) треньор: Георги Дерменджиев

БАТЕ Борисов: 16. Черник, 4. Дубра, 7. Карнитски, 9. Родионов, 15. Жавнерчик, 25. Риос, 42. Володко, 44. Иванич, 46. Милунович, 55. Олехнович, 77. Пик