Драма в последните минути на "Пирин" - "Ботев"

Неделев откри резултата в полза на "Ботев"

Драма в последните минути на "Пирин" - "Ботев" | StandartNews.com

"Пирин" и "Ботев" Пловдив завършиха драматично 2:2 в двубоя от 22-ия кръг на А група. Мачът в Благоевград се реши в последните минути, когато паднаха и два гола - по един в двете врати.

Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на починалите през седмицата две фигури от българския футбол. Става въпрос за бившия играч на Левски Иван Здравков и бившия съдия Любчо Славчев.

Двата тима не успяха да си отбележат гол преди почивката, а всичко по-интересно се случи през второто полувреме.

Резултатът в полза на гостите откри Тодор Неделев в 51-ата минута, а Маркиньос изравни в 67-ата минута. Наско Милев в 90-ата минута отново изведе "канарчетата", а драмата бе пълна, след като в 94-ата минута Александър Дюлгеров оформи крайното 2:2.

Така в таблицата "Пирин" е на 8-о място с актив от 16 точки, а "Ботев" е 6-и с 24 точки.