Ботев Пловдив победи Етър, взе втора победа в новия шампионат

Ботев Пловдив победи Етър, взе втора победа в новия шампионат | StandartNews.com

Отборът на Ботев Пловдив постигна втора поредна победа в Първа лига след домакински успех снощи с 2:0 над Етър. Пловдивчани стигнаха до трите точки, без да блестят, с голове през втората част на Стивън Петков и Тодор Неделев от дузпа.

През първата част двата отбора действаха твърде предпазливо и не създадоха сериозни голови положения, без нито един точен удар в очертанията на вратите. Още в първата минута Васил Шопов можеше да вкара за Ботев, но ударът му премина над вратата. Стивън Петков също имаше възможност, но ударът му бе блокиран от бранителя на Етър Венцислав Василев.

Ботев поведе веднага след почивката след великолепна триходова комбинация, започната от Тодор Неделев, преминала през капитана Лъчезар Балтанов и завършена на празна врата от Стивън Петков. В 74-а Тодор Неделев изпълни прецизно пряк свободен удар, но топката срещна напречната греда и излезе в аут. Фаулът бе отсъден заради нарушение на Иван Скерлев, който червен картон за фаула и остави Етър с 10 души.

Седем минути по-късно реферът отсъди дузпа в полза на Ботев за нарушение срещу Васил Шопов. Зад топката застана Тодор Неделев, който не сбърка и осигури трите точки за Ботев.

В добавеното време Неделев нацели за втори път сглобката на вратата от фаул.