Ботев открадна 1 т. от Берое в Битката за Тракия

Ботев открадна 1 т. от Берое в Битката за Тракия | StandartNews.com

Стара Загора. Силни емоции и неочаквани обрати белязаха тракийското дерби между отборите на Берое и Ботев (Пловдив), което завърши при резултат 1:1.

Заралии нацелиха мрежата на гостите още във втората минута на срещата, но попадението бе отменено. По-стикованата им игра даде резултат в 30-та минута, когато Елиаш отбеляза за 1:0. През второто полувреме домакините сравнително лесно удържаха атаките на Ботев, но се предадоха в последните секунди на мача, когато в 94-тата минута Иван Цветков вкара и донесе точката на своя отбор.

Домакините от Берое могат да съжаляват, че не стигнаха до победата, защото имаха превъзходство през по-голямата част от мача и пропуснаха много чисти положения. Така Берое е с 2 точки след първите два кръга, а Ботев Пловдив има 4 точки.