0

"Берое" срещу "Левски" е финалът за Купата на България

от редактор Румен Пенчев |

Снимка: БулФото

Стара Загора: "Берое" се класира за финала за Купата на България, където ще мери сили с "Левски". С късен гол заралии победиха "Славия" с 1:0 в Стаза Загора в полуфиналния реванш в надпреварата между двата тима. Двубоят преди седмица в столицата завърши 0:0.

В Града под липите, играта на двата тима беше равностойна почти през цялата среща, а положенията за гол пред двете врати бяха малко.

Домакините от Стара Загора се разиграха след почивката като към края на мача отправиха няколко опасни изстрела към врата на "Славия". Гол падна чак в 86-ата минута. От пряк свободен удар Пламен Крумов центрира в наказателното поле на гостуващия тим, където непокритият нападател на заралии Георги Андонов оплете топката в мрежата на "белите" за 1:0.

Финалът за Купата на България е на 15-и май, събота, като по предварителна програма началният час е 17:30.

Информационна Агенция standartnews.com по никакъв начин не влияе на коментарите под статиите и на гласуването за тях и трие коментари само и единствено в случаите, в които не са написани на кирилица или в които сме получили оплаквания от читатели за неуместни коментари.