Берое бие полския Гурник в мач с три дузпи

Берое бие полския Гурник в мач с три дузпи | StandartNews.com

Стара Загора. Берое спечели първа победа по време на лагера в турския курорт Алания - с 3:2 срещу полския „Гурник" /Забже/. Мачът, който се игра днес близо до базата на тима, освен с 5-те гола бе оцветен и с три дузпи. През първата част беройци поведоха с два гола на своя таран Жуниор Мапуку – в 22-та мунута от 11-метров наказателен удар , и в 28-та. Второто полувреме поляците са били по-активни и още в 46-та минута връщат едно попадение отново от дузпа, отбелязана от Мариуш Магейра. Двайсет минути по-късно Войчех Лучах изравнява. Беройци все пак стигат до победата в 76-та минута, отново с гол от бялата точка. Централният защитник Танко Дяков е бил фаулиран в пеналта и халфът Георги Костадинов бележи хладнокръвно. В официалното съобщение на старозагорския клуб не се съобщава кой е бил „строгият" рефер на този мач.
Последната контрола на беройци от престоя им в Турция е във вторник срещу грузинския „Сабуртало".