5

0
Йордан Минчев дебютира в Евролигата
Снимка: bTV

18-годишният Йордан Минчев направи исторически дебют за "Фенербахче" в мач от баскетболната Евролига. Българинът записа първи минути за миналогодишния финалист в турнира при загубата с 52:86 от "Саски Баскония" и по този нчин се превърна в най-младия роден състезател, играл в престижната надпревара.

Младежкият ни национал влезе в началото на последната четвърт и остана на терена до края на мача, записвайки 7:29 минути игра. Той стреля два пъти към коша, но пропусна да се разпише. Въпреки това се включи добре в защита.

Това бе втора поредна загуба за водения от Желко Обрадович тим. До момента "фенерите" имат 4 победи в турнира, съобщава bTV.

Шейн Ларкин, Андреа Барняни и Йоханес Войтман бяха най-резултатни за успеха на испанския тим с по 13 точки, а 11 отбеляза Яка Блажич.

За "Фенербахче" нито един състезател не стигна до двуцифрен точков актив, а най-много (9 точки) реализира Костас Слукас.

Информационна Агенция standartnews.com по никакъв начин не влияе на коментарите под статиите и на гласуването за тях и трие коментари само и единствено в случаите, в които не са написани на кирилица или в които сме получили оплаквания от читатели за неуместни коментари.

Лили Керемова · 19:19 · 15.05.2017