Благоевградска атлетка с медал от Спешъл Олимпикс

Благоевградска атлетка с медал от Спешъл Олимпикс | StandartNews.com

Атлетката Катя Сейменска от Защитено жилище в Благоевград спечели медал от летните игри на Спешъл Олимпикс в Лос Анджелис. Рано сутринта в петък тя финишира трета в надпреварата на 100 метра бягане. За призовите места спориха осем лекоатлетки от България, Испания, Малайзия, Кипър, Венецуела, Йордания, Монако и от Британския остров Ман. Бронзовата ни медалистка завърши с резултат 20:37 секунди, на по-малко от секунда от победителката. На Катя Семейнска ѝ предстоят участия в дисциплините – скок на дължина и щафетно бягане 4х100м. Тя е 36 години и живее в „Защитено жилище за хора с умствена изостаналост" в кв. „Струмско". Нейният девиз е: "Никога не спирам да се боря". Участието на състезателката е осигурено от община Благоевград, с подкрепата на кмета Атанас Камбитов. Световните летни олимпийски игри на Спешъл олимпикс се провеждат от 21 юли до 2 август тази година. На игрите в Лос Анжелис участват над 7000 спортисти с интелектуални затруднения от 177 държави.