L o r e m i p s u m d o l o r s i t a m e t l o r e m i p s u m d o l o r s i t a m e t l o r e m i p s u m d o l o r s i t a m e t l o r e m i p s u m d o l o r s i t a m e t
Стандарт ИНФОРМАЦИОННА АГЕНЦИЯ
standartnews.com
петък, 21 ноември 2008
19-ГОДИШЕН СЕ САМОУБИ ОНЛАЙН ПРЕД 1500 ДУШИ ИЗЛОВИХА ПРИНЦ УИЛЯМ БЕЗ ГАЩИ ЖИВО КУЧЕНЦЕ ЗА МАНУЕЛА НА КОЛЕДА БЕРБАТОВ: НЕ ПРИЕМАМ ДА СЪМ НЕОБХОДИМИЯТ ГРЕШНИК
L o r e m i p s u m d o l o r s i t a m e t l o r e m i p s u m d o l o r s i t a m e t l o r e m i p s u m d o l o r s i t a m e t l o r e m i p s u m d o l o r s i t a m e t

Похитителите на Бончеви с военен опит Групата може да бъде разкрита, защото е допуснала грешки, твърди криминален психолог  

 
сряда, 30 юли 2008

София

Отвличането на семейство Бончеви е нетипично и развръзката показва, че мотивите не са само бизнес. Това каза за бТВ-новините тази вечер криминалният психолог Росен Йорданов, който е бивш дългогодишен служител на института по психология на МВР. Според психолога почеркът на похитителите подсказва, че те са с военен опит. В действията им има стриктен професионализъм, стриктна дисциплина, посочи той. Това са хора, особено тези, осигурявали техническата част, които са войнски тип, с войнско поведение и войнска ценностна система, вероятно и с такъв морал. Няма да се учудя, ако сред тях има хора с опит в службите, но не в полицейските, а в армията, допълни психологът.

Случаят според него е много различен, включително и развръзката. Уверен съм, че в цялата ситуация има много по-лични неща от тези, които се предполагаха - за бизнес-интереси и бизнес проблеми. Струва ми се, че има много нетипични неща. За първи път се случва да бъде отвлечен куриерът, коментира още Йорданов.

Той смята, че групата може да бъде разкрита, защото е допуснала грешки. Като основна проява на слабост Йорданов посочва отвличането на Камелия.
 
Радвам се, че съм на свобода, но не съм в кондиция, изтощена съм, което е нормално след такова преживяване, заяви в телефонен блиц Камелия Бончева и допълни, че сега иска само да почива.

Ангел Бончев пък заяви днес, че е получил съобщение да отиде и вземе съпругата си от хидро базата на Казичене. Намерил я там в едно такси. Била обездвижена, отпаднала.

Държали са я в абсолютно същата обстановка като него, разказа Бончев - на тъмно през цялото време. Доколкото може да се каже човешки при тези обстоятелства, държали са се по-добре с нея - не са я тормозили психически, не са я разпитвали, не са упражнявали и физически тормоз, допълни съпругът.

Той призна, че от него е искан голям откуп. Но тъй като вече не е в Литекс, нямал пари. Тези средства посмъртно не можех да ги събера и от приятели събрах тази сума, призна Бончев.

Решението си да дари сумата на фондация той обясни с думите :"Просто бях отчаян. 19 дни никаква индикация от нея. Аз три пъти бях записван на диктофон и моите хора са чували гласа ми, а от нея нищо".

Бончев не е бил наясно, че при освобождаването му ще отвлекат Камелия. По думите му тези неща не се казват в такъв момент. Казали му го по пътя. Пуснали му гласа й: "Ангеле, аз съм на твоето място, трябва да ми помогнеш". Похитителите изрично му забранили да дава изявления по медиите, заплашили го, че в противен случай ще посегнат и на децата им.

Благодаря на Господ, че ми помогна да си събера семейството и парите, които дарих нека бъдат използвани за най-добра цел, каза още Ангел Бончев

Фондация "Утре за всеки", която получи дарението на Бончев, го приема като жест на човек, който иска да направи добро, за да му се върне добро. От фондацията не знаят защо бизнесменът е избрал точно тях, но са категорични, че дарените средства ще отидат за добра казуа.

Фондацията не е имала предишни контакти с Ангел Бончев. Разбира за намерението му да дари едва вчера, часове преди самото сключване на договора.

Ангел Бончев сам е потърсил бТВ предната вечер, съобщиха от медията.

Той поискал сам да обясни защо и каква сума дарява на кампанията, в изявление в ефир и с надеждата, че така помага за освобождаването на съпругата си. Записът е направен около 17.00 часа в един от офисите на Ангел Бончев, координирано с органите на МВР и Държавната агенция за национална сигурност.

АСН

Преглеждания:
3530
Коментари:
2
дискутирайте във форума
Последни новини Най-четените
Всички новини