|
Информационна агенция
standartnews.com |
неделя, 21 март 2010 |
| Половата немощ симптом за инфаркт | Взрив във Велико Търново | Британец смени пола си, бяга от кредитори | Пловдивско бебе вече с кариес |
Манчестър Сити се издъни, Петров пак резерва Предлагат нов договор на българина през януари
Манчестър
Отборът на Манчестър Сити се издъни при домакинството си на новака Бърнли в зрелищен мач от 12-ия кръг на Премиър лийг, завършил 3:3. Българският национал Мартин Петров отново бе оставен на резервната скамейка и се появи в игра в 73-ата минута.
Гостите изненадващо дръпнаха с попадения на Аликзандър (19-дузпа) и Флетчър (32). Шон Райт-Филипс успя да намали в края на полувремето, а с два бързи гола след почивката на Коло Туре (55) и Крейг Белами (58) "гражданите" направиха пълен обрат. В 87-ата минута обаче Макдоналд успя да донесе точката за Бърнли, оформяйки крайното 3:3.
С това реми Манчестър Сити остана на шесто място във временното класиране с 20 точки, а Бърнли продължава с доброто си представяне и е десети - с 16 точки. Лидер е Челси с 27 точки и днес се изправя в директен сблъсък срещу третия в подреждането Манчестър Юнайтед, който има 25 точки. Толкова има и вторият Арсенал, който също има мач по-малко. Следват Тотнъм с 22 точки, Астън Вила с 21 и др.
Междувременно стана ясно, че мениджърът на Сити Марк Хюз смята през януари да предложи нов двугодишен договор на Мартин Петров. Българинът, който миналата седмица бе обявен от феновете на "гражданите" за играч номер едно за месец октомври, вече има три гола и две асистенции за своя отбор от началото на сезона и се превръща в един от най-ефективните играчи в звездната селекция на уелсеца.
Според английските медии се забелязва затопляне на отношенията между българина и треньора, макар че Марто нееднократно публично изрази негодуванието си, че не получава редовно място в стартовия състав. От своя страна пък Хюз не спира да ръси хвалби по адрес на крилото.
Резултати и програма на кръга:
Уулвърхемптън - Арсенал 1:4
Тотнъм - Съндърланд 2:0
Астън Вила - Болтън 5:1
Манчестър Сити - Бърнли 3:3
Блекбърн - Портсмут 3:1
Неделя - 15.30 часа: Хъл Сити - Стоук Сити; 17.00 часа: Уест Хем - Евертън, Уигън - Фулъм; 18.00 часа: Челси - Манчестър Юнайтед; 22.00 часа: Ливърпул - Бирмингам
АСН
Още от Спорт
20.03.2010 Левски отнесе Славия с 3:0
20.03.2010 ЦСКА закъса за вратари
20.03.2010 Сър Алекс тръгна на война
20.03.2010 Шенсой би шута на плейбой
20.03.2010 Валентин Димов спечели държавното по тенис
20.03.2010 Тевес: Гари Невил все още е идиот
20.03.2010 Раул иска да играе в Бундеслигата
20.03.2010 Раданова отпадна на четвъртфиналите на световното в София
20.03.2010 Астън Вила се издъни срещу Уулвс
20.03.2010 Черноморец отново не победи
Всички от Спорт