Мъж уби приятел с Калашников след запой Почина журналистът Борислав Джамджиев САЩ: Корупцията още се шири в България Банкнота от $ 1 млн. спипаха на летище София

Картини за Съединението от Пловдив гостуват в Монтана  

 
петък, 04 септември 2009

Монтана

Картини на български художници, посветени на Съединението, от днес са изложени в художествената галерия “Кирил Петров” в Монтана. Платната са притежание на Регионалния исторически музей в Пловдив и гостуват в града на Огоста по повод 124- годишнина на историческото събитие.

Посетителите в галерията ще видят образите на Захарий Стоянов, Иван Андонов, капитан Петко Войвода. Показаните творби са дело на художниците Владимир Гоев, Иван Бункера, Иван Кирков, Христо Кърджилов. Картините ще останат в монтанската изложбена зала до края на септември.

По повод годишнината от Съединението на България в залата е изложено и автентично знаме, изработено през 1885 година по повод на събитието. Реликвата се съхранява в читалището на село Студено буче.

Първолета Цветкова

Преглеждания:
252
Коментари:
0
Последни новини Популярни новини