|
Информационна агенция
standartnews.com |
неделя, 21 март 2010 |
| Половата немощ симптом за инфаркт | Взрив във Велико Търново | Британец смени пола си, бяга от кредитори | Пловдивско бебе вече с кариес |
Купуват вота и с дрога Лихвари с оферти за по-ниски лихви при сделка за кандидат
София
Купуването на гласове достигна съвсем цинични мащаби.
Дилъри предлагат на наркозависими безплатно дози наркотици, за да пуснат бюлетина за определени партии и коалиции. Това обяви зам.-председателят на Съюза за стопанска инициатива (ССИ) Теодор Дечев. Той разказа, че до евровота на телефоните в организацията му са получени 200 сигнала, част от които са дадени на МВР и ДАНС.
Цените продължават да вървят около 30 лв. за глас, а инвестиционните разходи за една бюлетина са около стотачка. 70 лв. остават за хората по веригата, каза за "Стандарт" Теодор Дечев. По думите му в градовете и селата в Северозападна България са регистрирани случаи за около 50 лв. за купуване на глас на краен гласоподавател. В Белоградчишко има скок - вотът върви по 150 лв., твърди Дечев.
Зам.-шефът на ССИ бе категоричен, че наказанията в НК, определени за пазаруване на вот, са недостатъчни. Според Дичев голяма част от така наречените дилъри не изпитват страх от закона.
АСН
Още от Политика
20.03.2010 Нагазва ни гръцката драма
20.03.2010 Плоският данък пада временно
20.03.2010 Цветанов реже министерските заплати
20.03.2010 Елховските воеводи се отрекоха от Каракачанов
20.03.2010 СДС: 2.5 млн българи отхвърлят Първанов
20.03.2010 СДС иска бърз план срещу кризата
20.03.2010 Станишев: Вървим към едноличен режим
20.03.2010 Полицаите: Докога ще спонсорираме МВР?
20.03.2010 Кристалина хвали Дянков
20.03.2010 Яне: МВР не е трамплин за власт
Всички от Политика