Бърз съд за BG задържаните в Москва Грипът набъбва през почивните дни Старица изгоря в леглото Взрив за закуска в Елена

Пускат GSM за евтин бензин Нов оператор на “Петрол” и “М-Тел” тръгва от понеделник  

Снимка: Петрол АД
 
събота, 18 октомври 2008

София

Предплатена карта за GSM ще сваля цената на бензина. Услугата 2 в 1 ще е за клиентите, които зареждат в "Петрол". Новият оператор "Петрол Мобайл" стартира в цялата страна от понеделник, съобщиха от компанията.

Абонатите ще ползват отстъпки в цената на горивото и на стоките по бензиностанциите на "Петрол". Колкото повече говорят по телефона шофьорите, толкова по-евтино ще им излиза бензинът. Фирмата ще работи с най-големия ни мобилен оператор "Мобилтел", научи "Стандарт". "Петрол холдинг" притежава вече телекомуникационна компания - "Транс Телеком". Дружеството обаче не проявява интерес към предстоящия търг за нови четвърти и пети GSM лицензи, каза за "Стандарт" изпълнителният директор на "Транс Телеком" Емануил Рафаилов.

През лятото "Транс Телеком" бе сред кандидатите за четвъртия мобилен лиценз, а преди 2 години придоби разрешително за изграждане на WiMax-мрежа за най-бързия интернет.
Засега принципен интерес за двата нови лиценза е заявен само от "Телко" АГ.

Регистрираната в Люксембург офшорка бе единствен кандидат на предишния търг, който бе прекратен заради непълнота в документацията им. До края на този месец Комисията за регулиране на съобщенията ще се произнесе на база на проявения интерес дали да обяви търг за 4-ти и 5-и мобилни оператори в обхвата 1800 MHz - 2x10 MHz и 2x15 MHz.

Невена Мирчева

Преглеждания:
768
Коментари:
0
Последни новини Популярни новини