Германия премаза и унижи Бразилия

Германия премаза и унижи Бразилия | StandartNews.com

Бело Оризонте. Шокираща загуба понесе Бразилия от Германия, след като Бундестимът буквално премаза опонента си със 7:1 в първия полуфинал на Световното първенство.

Играта на стадион „Минейрао" се превърна в подигравка с бразилците, а противниците им не спираха да ги мачкат.

Точни в бразилската врата бяха Томас Мюлер в 11-ата минута, Мирослав Клозе в 23-ата, два пъти Тони Кроос в 24-ата и 26-ата, Сами Кедира в 29-ата, Андре Шурле в 69-ата и 79-ата минута.

Слабата игра на Бразилия предизвика шамарите на Бундестима, а домакините изпаднаха в пълен амок и безпомощност.

С опит да се отсрами Бразилия вкара гол в последната минута на мача. Голмайстор за „кариоките" стана Оскар.

Така мачът, смятан за среща между двата най-добри отбора на първенството, се превърна в крах за Селесао.

Германия съвсем заслужено ще пътува за Рио де Жанейро, за да се срещне на финала с последния си съперник.

След "мача на срама" за Бразилия избухнаха безредици в Сао Пауло. Фенове започнаха да хвърлят каквото им попадне по униформените, запалиха знамето и вандалстваха. В отговор полицаите разпръснаха тълпата със сълзотворен газ, подготвяйки се за масови протести тази нощ.